Podporují nás :

logo HVX bar poz

logo 2014 kontakt male

logo uamk

Caravanclub

 

Caravan Club (dále CC) Mladá Boleslav vznikl při Svazarmu AMK Škoda v Mladé Boleslavi v roce 1977 (ustavující schůze se konala 16. června 1977 v ATC Kosmonosy). Tehdy se do nového klubu přihlásilo prvních 30 zájemců. V průběhu let se do CC hlásili další zájemci, takže zanedlouho jejich počet přesáhl číslo 100. Již od počátku připravovali členové vlastní klubové srazy, které si zakrátko získaly stálé místo v republikovém kalendáři akcí. Kromě toho se CC podílel na spolupořádání různých, převážně motoristických akcí. Jeho členové byli k vidění při Rally Škoda, později Rally Bohemia, Economy Run, Škoda Tour apod. V roce 1985 získal CC pozemek u jezera Ovčáry v obci Křenek, kde ještě v květnu téhož roku začal budovat svoji výcvikovou a rekreační základnu. Zlomovým datem byl rok 1989, resp. 1990, kdy CC přestal být součástí Svazarmu a byl začleněn do Automotoklubu Škoda.

Zájem o provozování caravaningu ve městě automobilů trvá i v současné době.
Do činnosti klubu je nyní aktivně zapojeno 62 členů a jejich rodinných příslušníků. Všichni se samozřejmě snaží udržet dobré jméno klubu a pokračovat v tradičních akcích, na které byli karavanisté i veřejnost zvyklí. Členové CC i nadále pořadatelsky zajišťují průběh Škoda Tour a Economy Run Škoda.

ZÁKLADNA CC MLADÁ BOLESLAV - KŘENEK

Základna se nachází na písčitém břehu jezera v katastrálním území obce Křenek (na silnici Stará Boleslav - Mělník). Na výstavbě základny, jejíž pozemek byl získán v roce 1986, bylo potřeba odpracovat mnoho brigádnických hodin. Členové klubu zde vlastními silami upravili terén, oplotili areál a vybudovali studnu, sociální zařízení, hříště a sprchu. Základna se nachází v klimaticky příhodném podnebí nížiny v blízkosti řeky Labe. Je obklopena borovými lesy s písečnou pláží. Členy Caravan Clubu je (převážně v letních měsících) hojně využívána k rekreaci.

Automotoklub Škoda, V. Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav, tel: +420 326 321 344,    326 8 169 11