Podporují nás :

logo HVX bar poz

logo 2014 kontakt male

logo uamk

Rallyecross

 

V roce 2002 vznikla při Autoklubu Škoda další odbornost, která zaměřuje svoji činnost především na příznivce rallyecrosu.

 

Cíle odbornosti Rallyecross

Mladá Boleslav je symbolem automobilového průmyslu a s tím souvisí i rallye, závody a vše okolo. Mnoho mladých lidí fandí motorsportu a my bychom jim chtěli dát možnost naučit se, jak si závodní stroj postavit, připravit na soutěž a následně si i zasoutěžit.

Jednalo by se o mladé lidi v rozmezí zhruba 15 - 25let. Dříve pro tyto nadšence existovaly různé organizace a kluby, kde mladí lidé trávili svůj volný čas a zabývali se svými koníčky. Současná mládež je každodenně vystavována spoustě negativních jevů v podobě bezprizornosti, nezájmu, vlivu návykových látek jako jsou drogy a alkoholické nápoje mnohdy již na základních školách a rovněž tak vlivu gamblérství na hracích automatech. Tímto projektem bychom chtěli zaměstnat určitou skupinu mladých lidí, kteří by dokázali svůj volný čas trávit účelněji. Namísto bezúčelného bloumání po ulicích nebo vysedávání v hospodách by svůj volný čas trávili smysluplnou činností ve zdokonalování svých dovedností při stavbách a opravách klubových závodních vozidel a pod dohledem zkušeného instruktora získávali potřebné zkušenosti a praxi v řízení motorových vozidel, případně se mohli zapojit do vyšších automobilových soutěží.

Předpokládá se zajistit 5 vozů, které by reprezentovaly své sponzory v okrese Mladá Boleslav, z nichž jeden by navíc reprezentoval sponzory po celé republice, na oficiálním mistrovství České republiky v Rallyecrosu i na dvou podnicích v zahraničí.

Přátelé, fandové, kteří chtějí být při tom a jakoukoliv formou se zapojit, spolupracovat či eventuelně pomoci se mohou s námi spojit přes kontakty uvedené výše.

Automotoklub Škoda, V. Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav, tel: +420 326 321 344,    326 8 169 11